Палац культури студентів – є складовою частиною Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. ак. В. Лазаряна. Це місце надає студентській молоді можливість всебічного розвитку і самовизначення у сфері вільного часу, сприяє організації змістовного проведення дозвілля та відпочинку. У колективах художньої самодіяльності займаються понад 700 студентів та співробітників університету. ДНУЗТ славиться своїми традиціями та їх унікальністю. Однією з них є щорічний міжфакультетський конкурс художньої самодіяльності «Шанс», який існує понад 20 років. Студенти змагаються у чисельних номінаціях «Кращий вокал», «Краща хореографічна постановка», «Кращий оригінальній номер», «Кращий актор» тощо.

 

Одним із заходів, який дуже люблять студенті є «Ура! Я студент». Формат цього свята передбачає знайомство першокурсників з особливостями та «принадами» університету. У цей день проходить квест по студентському містечку. Студентський ярмарок, де може заробити та витратити внутрішню валюту «желдорік». Спортивні змагання «Богатир ДІІТу» та «Веселі старти». По закінченню всі запрошуються на концерт просто неба.

Перед зимовою сесією в університеті проходить конкурс краси та таланту «Містер та Міс ДІІТ». Студенти завжди знаходять час та натхнення на підготовку цього заходу, адже с кожного факультету, для участі у конкурсі, обирається лише по 1-му представнику, але у кожного велика група підтримки та обмаль помічників. Конкурсанти змагаюсь у творчих, інтелектуальних та ораторських конкурсах. У 2016 році «Містером ДІІТ» став студент факультету Організація будівництва залізниць – Олексій Туліка, а «Місс ДІІТ» студентка факультету Технічна Кібернетика – Наталія Маринич.

Найочікуванішим, культовим та самим масовим заходом є фестиваль «Студентська Весна». Кожен факультет обирає для себе тематику концерту та понад 2 місяці готує грандіозне шоу с феєричними номерами, костюмами та декораціями. Кожен концерт оцінюють компетентні члени журі, які обираюсь кращі номери для заключного гала концерту, на якому оголошуються переможці. Для кожного факультету перемога у цьому конкурсі дуже бажана і вважається престижною.

Але «Студентська Весна» це не тільки свято університету. У цьому конкурсі змагаюсь всі вищі учбові заклади Дніпра, показуючи свої кращі номери. У 2015 році творчий колектив ДНУЗТ здобув беззаперечну перемогу та Гран Прі фестивалю. А у 2017 році стали лауреатами багатьох номінаціях та зайняли 1-ше місце. Вітаємо наших талановитих студентів та бажаємо нових перемог та натхнення!